Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych
i Intensywnej Opieki

2024-12-05

Badanie naukowe - Mechanical Ventilation Workload Study

Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w międzynarodowym badaniu naukowym kierowanym przez prof. Frederique Paulus i prof. Marcusa Schultza z Uniwersytetu w Amsterdamie Amsterdam UMC Intensive Care, Niderlandy, zatytułowanym Mechanical Ventilation Workload Study

Badanie obciążenia pracą związaną z prowadzeniem wentylacji mechanicznej ma na celu zrozumienie wyzwań, z jakimi mierzą się pracownicy oddziałów intensywnej terapii, w tym pielęgniarki i lekarze, zaangażowani w prowadzenia wentylacji mechanicznej.

- Badanie ma charakter obserwacyjny i polega na zbieraniu informacji na temat obciążenia pracą personelu OIT w zakresie wsparcia wentylacyjnego z wykorzystaniem kwestionariusza ankiety online.
- Wszystkie pytania są oceniane w 7-punktowej skali Likerta. Wypełnienie całej ankiety zajmie około 15 minut.
- Ankieta zostanie przeprowadzona wyłącznie w języku angielskim i nie będzie tłumaczona na inne języki.
- Grupa badana to personel medyczny oddziałów intensywnej terapii, którzy opiekuje się pacjentami wentylowanymi mechanicznie od co najmniej trzech miesiące i wykonuje zawód: lekarz rezydent (w trakcie szkolenia), lekarz (w trakcie szkolenia), pielęgniarki zatrudnione w oddziale intensywnej terapii.
- Udział w badaniu jest anonimowy i całkowicie dobrowolny. Nie ma bezpośredniego ryzyka związanego z udziałem w badaniu.
- Badanie ma na celu zebranie informacji na temat rutynowych praktyk klinicznych i nie obejmuje żadnych interwencji eksperymentalnych. Korzyści obejmują wkład w szersze zrozumienie naukowe i potencjalny wpływ na przyszłe wytyczne dotyczące opieki na oddziałach intensywnej terapii.

Wycofanie i poufność
Uczestnicy mają prawo wycofać się z ankiety w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji. W celu ochrony tożsamości uczestników zostaną zastosowane techniki pseudoanimizacji.

Prywatność i ochrona danych
Zebrane dane będą przechowywane bezpiecznie zgodnie z przepisami o ochronie danych. Tylko zanonimizowane dane będą udostępniane zespołowi badawczemu w celach analitycznych.
- W badaniu wykorzystana będzie platforma Castor Electronic Data Capture (EDC) do zbierania danych ankietowych.
- Uczestnicy uzyskają dostęp do ankiety za pośrednictwem otwartego łącza internetowego lub kodu QR.
- Każdy uczestnik może wypełnić ankietę tylko raz.

Ankieta będzie otwarta przez okres 8 tygodni, od 2 grudnia do końca stycznia 2025 r.

W imieniu członków ZG PTPAiIO oraz zespołu badawczego pod kierownictwem prof. Frederique Paulus i prof. Marcus Schultz - serdecznie zapraszamy

Do pobrania:

Zaproszenie
Main poster
WspółpracaKonsultant krajowyZdarzenia niepożądaneKontakt z nami
LinkiKonsultanci wojewódzcyPytania i wątpliwościPolityka prywatności
Nasi partnerzyGrupa roboczaEfCCNa