2015-10-22

Sprawozdanie z IX Zjazdu PTPAiIO - Mikołajki 2015

Za nami kolejny IX Zjazd naszego Towarzystwa. Odbył się w dniach 17-19.09.2015r

Wróciliśmy do Mikołajek, pięknej stolicy żeglarstwa w Krainie Wielkich Jezior. Pogoda dopisała „jak na zamówienie”. Z całej Polski przyjechała rekordowa liczba uczestników, blisko 850 pielęgniarek, pielęgniarzy, wykładowców i przedstawicieli firm medycznych. Nieocenioną pomocą w organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia była współpraca z firmą Evereth Publishing, wydawcą naszego kwartalnika „Pielęgniarstwo w Anestezjologii i Intensywnej Opiece”.

Podczas sesji inauguracyjnej uroczyście wręczono tytuły Honorowego Członka Towarzystwa, które otrzymali Danuta Dyk, Angelika Marciszewska, Zdzisław Bujas. Tytuły te zostały nadane mocą uchwały V Walnego Zebrania Delegatów.

Uczestnicy wzięli udział w IX sesjach plenarnych i sesji plakatowej, którą zorganizowaliśmy po raz pierwszy. Wysłuchali 53 wykładów. Tematyka obejmowała prawną stronę wykonywania zawodu, pracę pielęgniarki w anestezjologii i intensywnej opiece w aspekcie praktycznym, oraz zagadnienia dotyczące etyki i związanych z tym dylematów w opiece nad chorym w stanie krytycznym.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane przez WOPR i Katedrę Ratownictwa Uniwersytetu Rzeszowskiego, pokazy ratownictwa wodnego. Profesjonalizm, wiedza i umiejętności ratowników zasługują na najwyższe uznanie. Ta niezwykle odpowiedzialna praca, często w trudnych warunkach pogodowych, niezależnie od pory roku i czasu przeprowadzania akcji wzbudza prawdziwy respekt.

Streszczenia wszystkich prezentowanych prac zostały zamieszczone w dedykowanym zjazdowi numerze naszego czasopisma.
Sesjom wykładowym towarzyszyły wystawy 38 firm medycznych oraz interesujące warsztaty tematyczne.

Podczas Zjazdu odbyło się także spotkanie Grupy Roboczej ds. praktyki w pielęgniarstwie anestezjologicznym i intensywnej opieki, która ogłosiła kolejne, ważne dla praktyki zalecenie dotyczące opieki nad pacjentem z założonym krótkoterminowym dostępem do żylnego naczynia centralnego.

Nie zabrakło także niezbędnej, integracji, która spaja naszą grupę zawodową i pozwala na nawiązanie oraz odnowienie kontaktów między odległymi regionami kraju. Występ artystyczny Krzysztofa Bałtroczyka wzbudził ogromny aplauz.

Jak widać IX Zjazd obfitował w wydarzenia. Hotel Gołębiewski, po raz kolejny zachwycił atmosferą i pozwolił aby wszyscy uczestnicy poczuli się jak goście najwyższej klasy.

Do zobaczenia za 2 lata, na następnym, jubileuszowym już X Zjeździe. Będziemy wówczas świętować 20 lecie naszej działalności jako samodzielne towarzystwo naukowe. Okrzepliśmy, rozwijamy się, ale przed nami jeszcze wiele wyzwań. Pamiętajmy, że jesteśmy silni, siłą naszych członków.
Zapraszamy za dwa lata do...

Relację fotograficzną ze zjazdu możecie Państwo zobaczyć w naszej galerii.

WspółpracaKonsultanciZdarzenia niepożądaneKontakt z nami
LinkiGrupa roboczaPytania i wątpliwościPolityka prywatności
Nasi partnerzyEfCCNa