2011-07-05

Zwycięzca Grantu naukowego Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych

Polskie Towarzystwo Zakażeń Szpitalnych ogłosiło konkurs na najlepszy projekt badawczy związany z zakażeniami szpitalnymi. Tym razem na temat zakażeń szpitalnych związanych z terapią dożylną. O grant naukowy Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych mogli się ubiegać pracownicy instytucji medycznych. Środki finansowe przeznaczone na badania polskich naukowców w wysokości 60.000 zł brutto przekazała firma Baxter Polska sp. z o.o.

Obrady Kapituły Grantu odbyły się 7 czerwca 2011 roku. Zgłoszono osiem wniosków do konkursu. Kapituła tworzona przez członków Zarządów: Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych, Towarzystwa Mikrobiologii Klinicznej, Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Polskiego Stowarzyszenia Pielęgniarek Pediatrycznych przyznała środki finansowe na realizację jednego grantu. Laureatem została dr n. med. Małgorzata Symonides z Zakładu Anestezjologii i Intensywnej Terapii Centrum Onkologii w Warszawie wraz z zespołem, która będzie realiować projekt "Kolonizacja przez bakterie powlekanych i niepowlekanych łączników bezigłowych - czy istnieje jakaś różnica?"

Prezes Polskiego Towarzystwa Zakażeń Szpitalnych

Polskie Towarzystwo Pielegniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Terapii jest partnerem programu "Profilaktyka zakażeń odcewnikowych"

WspółpracaKonsultanciZdarzenia niepożądaneKontakt z nami
LinkiGrupa roboczaPytania i wątpliwościPolityka prywatności
Nasi partnerzyEfCCNa