Polskie Towarzystwo Pielęgniarek Anestezjologicznych
i Intensywnej Opieki

2025-11-19

Druga edycja konkursu „Innowacyjna pielęgniarka/pielęgniarz PTPAiIO” – rozstrzygnięta!

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Anestezjologicznych i Intensywnej Opieki (PTPAiIO) z radością informuje, że druga edycja konkursu „Innowacyjna pielęgniarka / pielęgniarz PTPAiIO” została pomyślnie rozstrzygnięta!

Uroczyste wręczenie nagród prze Przewodniczącą Kapituły Nagrody - Panią dr n. med. i n. o zdr. Monikę Borzuchowską - odbyło się podczas XIV Zjazdu PTPAiIO, który miał miejsce w dniach 16–18 października 2025 r. w Krakowie.

Był to wyjątkowy moment, pełen emocji, wzruszeń i dumy z osiągnięć naszych Koleżanek i Kolegów.

Laureatki i wyróżnione projekty:

Pani mgr piel. Andżelika Adamiak (Oddział Warmińsko-Mazurski PTPAiIO) otrzymała nagrodę w kategorii „Innowacja w edukacji” za projekt „Intensywna Terapia – Intensywna współpraca. Wymień się wiedzą i doświadczeniem”, który promuje dzielenie się wiedzą i wspólne doskonalenie zawodowe.

Pani dr hab. n. med. i n. o zdr. Kamila Rachubińska oraz Pani mgr piel. Kamila Sowińska (Oddział Zachodniopomorski PTPAiIO) zostały nagrodzone w kategorii „Innowacja w praktyce” za wdrożenie standaryzowanego wózka do trudnych dróg oddechowych (DAT – Difficult Airway Trolley), usprawniającego pracę zespołów medycznych i zwiększającego bezpieczeństwo pacjentów.

Pani dr Ada Lisowska (Oddział Opolski PTPAiIO) otrzymała wyróżnienie za wdrożenie koncepcji Lean Management w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, które przyczyniło się do poprawy efektywności i jakości pracy zespołu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatkom i wyróżnionym!
Wasza pasja, profesjonalizm i innowacyjne podejście pokazują, że pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki nie tylko idzie z duchem czasu, ale często ten kierunek wyznacza.

WspółpracaKonsultant krajowyZdarzenia niepożądaneKontakt z nami
LinkiKonsultanci wojewódzcyPytania i wątpliwościPolityka prywatności
Nasi partnerzyGrupa roboczaEfCCNa